Zahradní technika a stroje, zahradní nářadí a vybavení - připraveno k okamžité expedici

pozvánka na den s Elva Profi

Úvod / Zahradní technika / Čerpadla / Vodní proudová benzínová (6)

Honda WH 20

Vysokotlaké čerpadlo HONDA WH 20 s jmenovitým výkonem motoru 3,6 kW/min-1, pracovní otáčky motoru max. 3600 ot.min-1, startování ruční, chlazení nucené vzduchem.

17 990,- Kč vč. DPH

Cena bez DPH 21%: 14 867,77 | PK 35499

Dnešní (25.9.2022) objednávku ZÍTRA ODESÍLÁME.

DOPRAVA ČR ZDARMA

Jsme autorizovaný prodejce značky HONDA.

Mám zájem o více informací

Rádi Vás kontaktujeme!


ODESLAT KONTAKT

Vysokotlaké čerpadlo Honda WH 20



Motorové vysokotlaké vodní čerpadlo WH20 slouží pro rychlé přečerpání vody s vysokým tlakem vody na výstupu z čerpadla nebo dopravit vodu na místa s větším terénním převýšením. Profesionálové zcela jistě ocení čerpadlo, usazené v pevném a odolném trubkovém rámu, který odolá hrubému zacházení i v těžkých pracovních podmínkách. Tomu odpovídá i pohon spolehlivým profesionálním motorem Honda. Čerpadlo si získalo oblibu hlavně u farmářů pro zásobování pastvin s dobytkem čistou vodou, závlahových systémů nebo u komunálních firem při vysokotlakém čištění vodou a u obecních úřadů pro zapůjčení občanům nebo pro přečerpávání čisté užitkové vody do větších výšek.

Model malého výkonného motorového vodního čerpadla. Výkonné čerpadlo pohání profesionální motor řady GX s lehkým startem a to vše je zavěšeno v pevném ocelovém rámu. Na šroubení lze připojit šroubovací hasičskou půlspojku "C", na kterou snadno napojíte hasičskou hadici.


VYSOKO A DALEKO...

Toto motorové vodní vysokotlaké čerpadlo malého výkonu je svým provedením a výkonem určeno převážně pro přečerpávání čisté a užitkové vody hlavně v prostředí hasičů, stavařů, rybářství a rybářských svazů, drobných farmářů, zemědělců, obecních úřadů a půjčoven a pod. Celé čerpadlo je uloženo na pružných silentblocích ve vyztuženém rámu, svařeném z ocelových trubek o průměru 25 mm. Ten zajišťuje mimořádnou ochranu čerpadla proti případnému poškození a zároveň slouží jako transportní madlo pro snadnou manipulaci. Vysokotlaké čerpadlo je jednostupňové, odstředivého typu a díky patentově chráněnému vzoru oběžného kola a přesné výrobě nedochází za chodu čerpadla ke zbytečným ztrátám a čerpadlo je schopno poskytovat vysokou sací schopnost na vstupu a vysoký tlak na výstupu z čerpadla. Díky tomu je čerpadlo WH 20 schopno vyprodukovat na výstupu tlak vody až 5 barů, což představuje celkový výtlak až 50 m. Spolehlivý profesionální čtyřtaktní motor je s dostatečnou rezervou bez problémů schopen pohánět toto vysokotlaké čerpadlo o max. průtoku až 500 litrů za minutu. Základní výbava čerpadla zahrnuje kromě stroje samotného také sací koš, příslušné šroubení a hadicové nástavce s hadicovými svorkami pro hadici o průměru 50 mm. Ovládání čerpadla je velice snadné a jednoduché. Stačí natankovat, čerpadlo postavit na vodorovnou plochu, čerpací skříň zalít čistou vodou, motor nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat až si čerpadlo nasaje vodu sací hadicí. Po nasátí vody lze množství přečerpávané vody regulovat otáčkami motoru. Čerpadlo je utěsněno velmi kvalitní mechanickou hřídelovou ucpávkou z karbidu křemíku, která je sice velmi odolná vůči abrazivnímu působení přečerpávané kapaliny, ale velmi náchylná na přehřátí. Proto je nutné před nastartováním motoru vždy čerpadlo zalít vodou. Konstrukce čerpadla je dostatečně robustní a pevná nekroutí se a spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Údržba čerpadla je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru a proplachování čerpadla po použití znečištěné, či jinak agresivní vody.


Technické specifikace Vysokotlaké čerpadlo Honda WH 20
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 3,6
Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A) 91
Startování Ruční
Maximální průtok (l/min) 500
Celková výtlačná výška (m) 50
Sací hloubka (m) 8
Max.zrnitost nečistot ve vodě (mm) 1
Průměr šroubení vstup / výstup (mm) 50 / 50
Suchá hmotnost (kg) 27
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV
Garantovaná hladina hluku - dB(A) 106
Systém zapalování Tranzistorové bezkontaktní
Vrtání a zdvih (mm) 68 x 45
Chlazení Nucené vzduchem
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 520 x 400 x 450
Objem palivové nádrže (litrů) 3,1
Zdvihový objem (cm3) 163
Objem olejové náplně (litrů) 0,6
Tlak (bar) 5
Max.provozní doba na nádrž (hod) 2,5
Model motoru GX 160
Pracovní otáčky motoru (ot.min-1) max. 3600

ZÁRUKA 5 LET

Kupujícímu je poskytována prodloužená záruka až na dobu 5 let. Prodloužení záruční lhůty nad rámec zákonné je podmíněno technickou prohlídkou stroje po uplynutí každých 12 měsíců od data prodeje a potvrzení v Servisní knížce autorizovaným servisem HONDA. K zachování běhu pětileté záruky je i po uplynutí základní záruční doby nutné předávat stroj k pravidelným ročním kontrolám do autorizovaného servisu HONDA. Provedení kontroly bude potvrzeno zákazníkovi v Servisní knížce. Tím je splněna podmínka pravidelné roční kontroly a tím je umožněno prodloužení záruky o další rok, a to až do celkové doby trvání 5 let ode dne převzetí stroje zákazníkem. Prodloužená záruka je podmíněna používáním výhradně originálních náhradních dílů, spotřebního materiálu a provozních kapalin HONDA. Tyto roční prohlídky jsou hrazeny zákazníkem dle platného ceníku prací autorizovaného servisu HONDA, který prohlídku provádí.


PRŮMYSLOVÝ PROFESIONÁLNÍ MOTOR

Benzínové spalovací motory jsou pro Hondu nosným výrobním programem, který položil základy celé výrobní divizi motorových strojů, tzn. Honda Power Equipment. Historie výroby spalovacích motorů pro pohon pracovního zařízení se začala psát v roce 1953. Během krátké doby si spalovací motory Honda vybudovaly renomé špičky na trhu. I díky výrobě těchto motorů je společnost Honda největším světovým výrobcem spalovacích motorů. Průmyslové motory dnes představují jednoznačnou špičku mezi pohonnými jednotkami malé stavební, zemědělské, zahradní a jiné techniky. Jako jediné zvládají enormní zátěž profesionálního provozu v drsných podmínkách stavenišť ve strojích jako je řezací technika na beton, vibrační technika, elektrocentrály a čerpadla, ale i v oblasti zemědělství, lesnictví a zahradnictví. Průmyslové profesionální motory byly historicky u Hondy v padesátých letech minulého století nasazeny jako pohonné jednotky generátorů a rotavátorů. Poté následovaly další aplikace a dnes najdete motor Honda v celém spektru nabídky motorových strojů.


„SILIKON-KARBIDOVÁ“ MECHANICKÁ UCPÁVKA

Jedná se o hřídelové těsnění s pružinou, skládající se z několika součástí, která utěsňuje rotační oběžné kolo v čerpadlové skříni vodního čerpadla a předchází tak průniku vody do motoru a jeho následného poškození vodou. Při čerpání vody obsahující abrazivní složky musí mechanické ucpávky hřídele odolávat opotřebení, a pokud bude čerpadlo v chodu bez naplnění komory čerpadla vodou ještě před spuštěním motoru, budou se rychle přehřívat a opotřebovávat. Kalová čerpadla značky Honda obsahují mechanické ucpávky hřídele z karbidu křemíku, zkonstruované zvláště vzhledem k vysoké odolnosti vůči abrazivnímu působení přečerpávaných látek.


OBĚŽNÉ KOLO

Standardní vodní (WB, WX) Širší lopatky produkují vyšší kapacitu průtoku.

Víceúčelové (chemické) (WMP) Speciálně konstruované čerpadlo, které je díky použitému materiálu schopno čerpat celou řadu průmyslových chemikálií.

Vysokotlaké vodní (WH) Oběžné kolo s delšími a užšími lopatkami umožňuje čerpadlu vyprodukovat vyšší tlak na výstupu. Tlak větší průměr oběžného kola.

Kalové (WT) Tlustší a širší lopatky zaručují vysoký průtok. Tloušťka lopatek společně s velikým výstupem veliké zrnitosti, aniž by došlo k zablokování či poškození čerpadla.


PRUŽNÉ ULOŽENÍ ČERPADLA V RÁMU

Motor za chodu a proudící vody čerpadlem produkují jisté vibrace, jejichž velikost je závislá na míře zatížení. Celek motoru a čerpadlové skříně je uložen v ochranném nosném rámu, ve kterém při provozu čerpadlo stojí. Aby nedocházelo k přenosu vibrací na rám čerpadla a tím k nestabilní poloze na ploše a zvýšené hlučnosti čerpadla za chodu, je uložení motoru čerpadla na ocelovo-pryžových silentblocích se sklonem 45°, které zajišťuje dokonalé odstínění přenosu vibrací od motoru na nosný rám čerpadla. Rámové motorové čerpadlo je tak za chodu klidné a nezvyšuje se hlučnost od vibrujícího nosného rámu čerpadla.

motor:Honda
max.sací hloubka:8 m
max.výtlačná výška:50 m
výkon:500 l/min
sekce:vodní proudová benzínová
výrobce:Honda

ELVA PROFI s.r.o. - prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí
Rudolfovská 107/465, České Budějovice, 370 01 IČ: 26086654, DIČ: CZ26086654
Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 13193

e-shop od EDGERING & REKLAMA CB © 2022