Honda WX 10

12 500,- vč. DPH

Běžná cena: 13 990,-

Cena bez DPH 21%: 10 330,58 | PK 35496

Připraveno k odeslání - 28.11.2022

DOPRAVA ZDARMA

Jsme autorizovaný prodejce značky HONDA.

Mám zájem o více informací

Rádi Vás kontaktujeme!


ODESLAT KONTAKT

Vodní miničerpadlo Honda WX 10

Nízká hmotnost a kompaktní rozměry, velký průtok a nízké provozní náklady. To je jen stručná charakteristika motorového vodního miničerpadla, které si rychle získalo oblibu hlavně při domácím použití na přečerpávání dešťové a užitkové vody, u zahrádkářů pro závlahové systémy, rybářů, farmářů, majitelů chat nebo přístavišť a majitelů lodí a pod. Toto miničerpadlo si získalo oblibu právě díky svému výkonu a spolehlivosti. Zdánlivě subtilní konstrukce umožňuje tomuhle čerpadýlku, vážícímu cca 6 kg přečerpat každou minutu až 140 litrů vody. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Přesvědčte se sami.

Model nejmenšího motorového vodního čerpadla. Patentovaná technologie mini 4-taktního motoru umožnila Hondě vyrobit kompaktní a lehké čerpadlo malých rozměrů, ale vysokého výkonu s průtokem až 140 l/min a celkovým výtlakem 36 m.


SKROMNÝ A PRACOVITÝ

Toto malé, lehké a kompaktní vodní miničerpadlo je svým provedením a výkonem určeno převážně pro přečerpávání vody hlavně v prostředí zahrádkářů, rodinných domků, rybářství a rybářských svazů, drobných farmářů, majitelů lodí a přístavišť a pod. Svými kompaktními rozměry a nízkou hmotností se hodí na každou zahradu, k rodinnému domku, rybářskou baštu nebo na palubu rekreační nebo i profesionální pracovní lodi. Celé soustrojí je uloženo v pružných silentblocích na ocelové základové desce. Výkonný, úsporný, tichý motor, schopný udržet konstantní výkon i při skokovém zatěžování. Patentově chráněný miničtyřtaktní motor o obsahu 35 ccm o výkonu 1,6 PS je s dostatečnou rezervou bez problémů schopen pohánět i vodní čerpadlo. Základní výbava čerpadla zahrnuje kromě stroje samotného také sací koš, příslušné šroubení a hadicové nástavce s hadicovými svorkami pro zahradní hadici o průměru 25 mm. Ovládání čerpadla je velice snadné a jednoduché. Stačí natankovat, čerpadlo postavit na vodorovnou plochu, čerpací skříň zalít čistou vodou, motor nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat až si čerpadlo nasaje vodu sací hadicí. Po nasátí vody lze množství přečerpávané vody regulovat otáčkami motoru. Čerpadlo je utěsněno velmi kvalitní mechanickou hřídelovou ucpávkou z karbidu křemíku, která je sice velmi odolná vůči abrazivnímu působení přečerpávané kapaliny, ale velmi náchylná na přehřátí. Proto je nutné před nastartováním motoru vždy čerpadloo zalít vodou. Díky přesnému odlévání čerpadlové skříně a přesnému spasování s oběžným kolem ve výrobě nedochází za chodu čerpadla ke zbytečným únikům a čerpadlo je schopno poskytovat vysokou sací schopnost na vstupu a vysoký tlak na výstupu z čerpadla.
Konstrukce čerpadla je dostatečně robustní a pevná nekroutí se a spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Snižuje se tak hlučnost čerpadla a práce je potom příjemnější. Údržba čerpadla je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru a proplachování čerpadla po použití znečištěné, či jinak agresivní vody.


Technické specifikace Vodní miničerpadlo Honda WX 10
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 0,72
Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A) 86
Startování Ruční
Maximální průtok (l/min) 140
Celková výtlačná výška (m) 36
Sací hloubka (m) 8
Max.zrnitost nečistot ve vodě (mm) 5,7
Průměr šroubení vstup / výstup (mm) 25 / 25
Suchá hmotnost (kg) 6,1
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHC
Garantovaná hladina hluku - dB(A) 102
Systém zapalování Tranzistorové bezkontaktní
Vrtání a zdvih (mm) 35 x 26
Chlazení Nucené vzduchem
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 325 x 220 x 300
Objem palivové nádrže (litrů) 0,55
Zdvihový objem (cm3) 25
Objem olejové náplně (litrů) 0,1
Tlak (bar) 3,6
Max.provozní doba na nádrž (hod) 1,3
Model motoru GX 25
Pracovní otáčky motoru (ot.min-1) max. 7000

ZÁRUKA 5 LET

Kupujícímu je poskytována prodloužená záruka až na dobu 5 let. Prodloužení záruční lhůty nad rámec zákonné je podmíněno technickou prohlídkou stroje po uplynutí každých 12 měsíců od data prodeje a potvrzení v Servisní knížce autorizovaným servisem HONDA. K zachování běhu pětileté záruky je i po uplynutí základní záruční doby nutné předávat stroj k pravidelným ročním kontrolám do autorizovaného servisu HONDA. Provedení kontroly bude potvrzeno zákazníkovi v Servisní knížce. Tím je splněna podmínka pravidelné roční kontroly a tím je umožněno prodloužení záruky o další rok, a to až do celkové doby trvání 5 let ode dne převzetí stroje zákazníkem. Prodloužená záruka je podmíněna používáním výhradně originálních náhradních dílů, spotřebního materiálu a provozních kapalin HONDA. Tyto roční prohlídky jsou hrazeny zákazníkem dle platného ceníku prací autorizovaného servisu HONDA, který prohlídku provádí.


PRŮMYSLOVÝ PROFESIONÁLNÍ MOTOR

Benzínové spalovací motory jsou pro Hondu nosným výrobním programem, který položil základy celé výrobní divizi motorových strojů, tzn. Honda Power Equipment. Historie výroby spalovacích motorů pro pohon pracovního zařízení se začala psát v roce 1953. Během krátké doby si spalovací motory Honda vybudovaly renomé špičky na trhu. I díky výrobě těchto motorů je společnost Honda největším světovým výrobcem spalovacích motorů. Průmyslové motory dnes představují jednoznačnou špičku mezi pohonnými jednotkami malé stavební, zemědělské, zahradní a jiné techniky. Jako jediné zvládají enormní zátěž profesionálního provozu v drsných podmínkách stavenišť ve strojích jako je řezací technika na beton, vibrační technika, elektrocentrály a čerpadla, ale i v oblasti zemědělství, lesnictví a zahradnictví. Průmyslové profesionální motory byly historicky u Hondy v padesátých letech minulého století nasazeny jako pohonné jednotky generátorů a rotavátorů. Poté následovaly další aplikace a dnes najdete motor Honda v celém spektru nabídky motorových strojů.


„SILIKON-KARBIDOVÁ“ MECHANICKÁ UCPÁVKA

Jedná se o hřídelové těsnění s pružinou, skládající se z několika součástí, která utěsňuje rotační oběžné kolo v čerpadlové skříni vodního čerpadla a předchází tak průniku vody do motoru a jeho následného poškození vodou. Při čerpání vody obsahující abrazivní složky musí mechanické ucpávky hřídele odolávat opotřebení, a pokud bude čerpadlo v chodu bez naplnění komory čerpadla vodou ještě před spuštěním motoru, budou se rychle přehřívat a opotřebovávat. Kalová čerpadla značky Honda obsahují mechanické ucpávky hřídele z karbidu křemíku, zkonstruované zvláště vzhledem k vysoké odolnosti vůči abrazivnímu působení přečerpávaných látek.


OBĚŽNÉ KOLO

Standardní vodní (WB, WX) Širší lopatky produkují vyšší kapacitu průtoku.

Víceúčelové (chemické) (WMP) Speciálně konstruované čerpadlo, které je díky použitému materiálu schopno čerpat celou řadu průmyslových chemikálií.

Vysokotlaké vodní (WH) Oběžné kolo s delšími a užšími lopatkami umožňuje čerpadlu vyprodukovat vyšší tlak na výstupu. Tlak větší průměr oběžného kola.

Kalové (WT) Tlustší a širší lopatky zaručují vysoký průtok. Tloušťka lopatek společně s velikým výstupem veliké zrnitosti, aniž by došlo k zablokování či poškození čerpadla.

motor:Honda
max.sací hloubka:8 m
max.výtlačná výška:36 m
výkon:140 l/min
sekce:vodní proudová benzínová
výrobce:Honda

ELVA PROFI s.r.o. - prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí
Rudolfovská 107/465, České Budějovice, 370 01 IČ: 26086654, DIČ: CZ26086654
Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 13193

e-shop od EDGERING & REKLAMA CB © 2022